Filc

Mamy do zaoferowania filc uszczelkarski i polerski, jest materiałem o strukturze złożonej z naturalnych włókien, powiązanych w procesie mechanicznym, fizycznym i chemicznym.

 

Filc uszczelkarski

Znajduje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu na ten przykład  do wyrobu kapeluszy, beretów, obuwia, różnego rodzaju tarcz polerskich, uszczelek, podkładek, wykładzin izolacyjnych i dźwiękochłonnych, jak również na okleiny młoteczków klawiatur do pianin i fortepianów.

W uszczelnieniach wykorzystywany jest do wykonywania podkładek i uszczelek spełniających rolę uszczelnień amortyzatorów czy wypełnień wibroizolacyjnych. Natomiast kształtki filcowe nasycone środkami smarnymi spełniają rolę elementów dozorujących smary i oleje.

Specyfikacja produktu:
Grubość: od 2 mm do 30 mm
Gęstość: 0,34 g/cm3
Szerokoś: 1,80 m
Kolor: Biały / Szary

Filc dostępny jest w postaci beli oraz w postaci płyt o wymiarach 1000 x 1000.

Filc polerski

Filc polerski służy do obróbki wykańczającej, która ma na celu uzyskanie żądanej gładkości i połysku powierzchni przedmiotu polerowanego wykonanego najczęściej z metalu, szkła czy tworzyw sztucznych. Dostępny w różnych formatach i kształtkach. W ofercie posiadamy filc biały i szary w rolkach, z możliwością wycięcia kształtu wybranego przez klienta.

Specyfikacja produktu:
Grubość: od 3 mm do 30 mm
Gęstość: od 0,44 g/cm3
Szerokość: 1,80 m
Kolor: Biały